Yasaklı veya engellenmiş sitelere girmek için çeşitli programlar indiriliyor fakat bu programların hangisinin ne kadar güvenli oldukları pek bilinmiyor. Bu tür programlara dikkat edin.

Ülkemizde Twitter’ın yasak olmasından yararlanan birçok kötü niyetli uygulama, Twitter’a giriş vaadi vererek bilgi hırsızlığı yapabiliyor. Buna engel olmak için, araştırma yaparak, doğru kaynaktan giriş yapmanız yararınıza olacaktır.

Bilgisayarınızdan Twitter’a giriş için DNS ayarlarının da yolu kapatılınca, son çare olarak uygulamalar aracılığı ile haberleşme hürriyeti kullanılmaya çalışılmaktadır. Yasaklı, engellenmiş yada Twitter’a girebilmek için bu uygulamalar arasında en popüler olanları ise, ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz ZenMate Vpn ve ücretli olan, AceVpn, Hotspot Shield, Earth Vpn gibi uygulamalardır. Bunların yanında internette iz bırakmadan dolaşmanıza da olanak tanıyan Tor uygulaması da mevcut olmak ile birlikte, şu sıralar Appstore’da satışı sunulan Torbrowser uygulaması ile hiçbir bağlantısı yoktur. Sahte uygulama yükleyerek, zarar görmemek için Appstore’daki bu kron uygulamadan uzak durmanız gerekir.

Twitter’a bilgisayardan değil de telefondan girmek istiyorsanız; Tor, Opera Mini, TundelBear ve Hotspot Shield uygulamaları buna olanak sağlıyorlar.

Ayrıca yasaklı sitelere giriş için program arıyorsanız, “Yasaklı siteler giriş için programlar” adlı yazımızı mutlaka okumalısınız. Yazıda bir çok program var ve hepsi ücretsiz. Bu yazımızda sizlere önerdiklerimiz programlar oldukça güvenlidir. Hangisini tercih edeceğiniz size kalmış. Bir sonraki Teknofiber.net yazısında görüşmek dileğiyle…

İlgili Yazılar

Yorum Yap