Bildiğiniz gibi yeni çıkan yasa ile artık sitelerin yasaklanması ve engellenmesi daha kolay bir hale geldi. Twitter, Soundcloud ve Vimeo gibi yasaklı sitelere giriş için DNS adresinizi değiştirmek zorunda kalıyorsunuz. Fakat Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) bir çok DNS adresini de engelledi ve yasaklı sitelere girişler bir hayli zorlaştı.

Yasaklı sitelere girmek için bir diğer yol ise programlar vasıtası ile gerçekleşiyor. Birazdan sizlere tanıtacağım bu programlar ile yasaklı veya engellenmiş sitelere girebilirsiniz.

Yasaklı Siteler Giriş Programları

Hotspot Shield

Program sayesinde istediğiniz sitelere Proxy yardımı ile girebilirsiniz. Bilgisayarınızın IP’sini gizler ve sadece bununla da kalmayıp, bilgisayarınızda giriş yaptığınız sitelerin şifrelerini güvence altına alır. Program ücretsiz olması ile güzel bir artı özellik sağlarken, eksi bir alanı ise programı kullanırken reklamların sizi rahatsız etmesi olacaktır. Program Android, iOS, Mac ve Windows cihazların hepsinde sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.
Hotspot Shield’ı indir

Spotflux

İnternette takip edilmemenizi sağlayan ve yasaklı siteler içinde bire bir olan programdı. Hotspot Shield alternatifi programdır. Ücretsizdir ve Hotspot Shield’da olduğu gibi rahatsız edici reklamlar bulunmamaktadır.
Spotflux indir

ZenMate

ZenMate bir Google Chrome eklentisidir. Yani bilgisayarınızda Chrome tarayıcısı varsa ancak kullanabileceğiniz bir programdır. Bu eklentiyi denedik ve sorunsuz çalışmaktadır. Eksi yönü ise tarayıcınızdaki diğer eklentilere müdahale etmesi ve tarayıcınız hakkında bilgiler alması. Eklentiye güvensizlikten dolayı diğer programlara göre daha az kullanılır.
ZenMate indir

Yazımızda yasaklı sitelere giriş yapabileceğiniz ve internet güvenliğiniz için önemli programlar tanıttık. Yenileri çıkınca test edip sizlere paylaşacağız. Sonraki program yazımızda görüşmek dileğiyle.

İlgili Yazılar

Yorum Yap