Bugün Twitter ile ilgili güzel bir gelişme oldu. Twitter’ın kapanmasının ardından hemen itirazlar yapılmıştı ve bu itirazlar değerlendirildi. Bunun üzerine itiraz edenler haklı bulundu ve mahkeme Twitter’ın yasağını durdurdu.

6 gün önce yani 20 Mart gecesi Türkiye’de Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından erişime kapatılan Twitter için bugün tekrar erişime açılmasına yönelik bir gelişme gerçekleşti. Twitter kapatıldıktan ertesi sabah Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve MHP’den Oktay Vural itiraz etmişlerdi. İtirazları Twitter’ın sadece belli sayfalarını kapatılmasına yönelikti.

Zaten önceki açılan 2 mahkemede sadece belli sayfaların kapatılması ile ilgiliydi. Fakat komple kapatılması şaşırtıcı oldu. İdari mahkemeye giden itirazlar olumlu sonuç verdi ve Ankara 15. İdare mahkemesi, erişime kapatılma kararını durdurma kararı aldı.

Mahkeme bu kararı almış olmasına rağmen kullanıcılar henüz siteye giremiyorlar. Mahkeme kararı ile durduruldu fakat kullanıcılar halen çeşitli programlar ile Proxy’lerini değiştirerek giriyorlar.

Yorum Yap