Kadınlar için özel bir toka yapıldı. Bu toka diğer tokalardan çok daha farklı. Bu haberimizde sizlere akıllı tokaları tanıtacağız. Bu akıllı tokalar, savunmasız kadınlar için yapılan farklı bir proje.

Kadınları korumaya yönelik çalışmalardan biri de Arthur ve Rachel Emanuele’den geldi. Üzerinde çalıştıkları akıllı toka ile kadınlar artık saldırı anında yalnız olmayacaklar.

Akıllı Toka

Akıllı Toka

Tasarım aşamasında olan saçta ya da kıyafetleriniz de taşıyabileceğiniz akıllı tokalar, saldırı anında harekete geçen mekanizma ile donatılmış. Saldırı anını hisseden akıllı tokalar bu andan itibaren cep telefonunuza sinyal vererek, görüntü ve ses kaydı yapılmasını sağlıyor. Bu tokalar elinizde saldırı anına ilişkin kayıt oluşturmasının yanında bir de GPS aracılığı ile yerinizi bildiren acil durum sinyali gönderiyor.

Kadınları zor durumda bırakan insanların yanında, bir de bu zorluklar ile baş etmeyi sağlayacak üretimler yapmaya çalışan insanların varlığı gelecek konusunda umut vaat ediyor. Peki bu akıllı toka nasıl çalışır?

Smart Hair Clip

Akıllı Toka Nasıl Çalışır?

İlgili Yazılar

Yorum Yap