Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

Teknoloji ilerlerken hayatımızda bazı insanları unutabiliyor ve teknolojiyi bambaşka bir yere sürüklüyoruz. Samsung yeni çıkaracağı telefon için engelli insanları göze aldı ve onlar için bir kaç aksesuar geliştirdi.

Sağlıklıyken hayat ne kadar kolay olsa da engelli bir duruma düşünce durum bir o kadar zorlaşır. Samsung özellikle görme engelliler için bu zorluklara bir nebze de olsa çare olacak aksesuarlarını tanıttı. Samsung’un Galaxy Core Advance için ürettiği üç yeni aksesuar, görme engellilerin önündeki engeli kaldıracağa benziyor.

İlk ürünü, ultrasonic kılıf, ses titreşimi yayarak titreşime 2 metreye kadar bir nesne çarpar ise telefon aracılığı ile kullanıcıyı uyarıyor. Böylece kullanıcı her hangi bir nesneye çarpmadan yoluna devam edebiliyor.

İkinci ürün olan scan stand, adı üzerinde bir stand. Bu standın altından basılı yayını veya bir belgeyi geçirdiğinizde görsel sese dönüyor ve stand kullanıcıya yazıyı okumuş oluyor.

Üçüncü ürün olan voice label ise görme engellilerin rahatlıkla not tutabilmesini sağlıyor. Görme engelliler için gerçekten çok iyi bir aksesuar olacaktır. Samsung’un yaptığı bu atılım umarız diğer şirketlere de örnek olur ve engeller teker teker ortadan kalkar. Aksesuarlar çıktığında incelemelerini blogumuzda paylaşacağız.

Yorum Yap