PlayStation 4 bildiğiniz üzere 29 Kasım’da hemen hemen her ülkede satılmaya başlamıştı. Bir kaç istisna ülkeler vardı. Bu ülkeler arasında Japonya’da yer alıyordu. Sony en son Japonya’ya yeni çıkardığı bu oyun konsolunu götürdü. En son Japonya‘ya götürmesine rağmen Japonlar gerçekten ürüne hücum ettiler ve 22 şubatta Japonya’da satılmaya başlamıştı. Japonya’da şuan yok satıyor diyebiliriz.

Sony, büyük bir pazarlama taktiği ile en fazla satılacak ülkeyi Japonya olarak belirlemiş ve ürünü de buraya en son götürmüştü. Japonya’da satışına aradan daha 10 gün geçmeden teknoloji mağazalarında gerçekten bulunmaması Sony‘nin çok büyük bir başarısı diyebiliriz. Bu ürün ile diğer rakiplerini çok geride bıraktı.

Sony, Japonya için ilk etapta 500.000 Playstation stoğu vermişti. Yani 22 Şubatta, Japonya’da toplamda 500.000 konsol vardı ve verilen haberlere göre şuan hiç yok. İkinci stoğu ise daha önceden Mart ayında vereceğini açıklamıştı. Şimdi PlayStation 4 almak isteyen insanlar kısa bir süre beklemeleri gerekecek.

Ülkemizde ise vergilerin fazla olması nedeni ile belkide Japonya kadar satamamış olabiliriz.

Yorum Yap