Her şeyin bir akıllısı çıktı. Bu akıllı özellik ilk telefonlarda göründü daha sonra da bir çok cihaz akıllı oldu. Bunların arasına arabalarda çok yakında eklenecek. Mitsubishi’nin akıllı arabası ise diğerlerinden farklı.

Hayat akıllı teknoloji ile donatılınca, ikinci evimiz olan arabaların da bundan nasibini alması kaçınılmaz oluyor. Mitsubishi bu gerçeği göz önünde bulundurarak, Ultra Simple HMI adını verdiği, akıllı arabaların üretimine koyulduğunu bildirdi.

Ultra Simple HMI teknolojisi ile donatılmış akıllı arabaların, rutin güzargahınızı tahmin etmek, sıkışık trafiklerde alternatif yollar sunmak, sevdiğiniz radyo kanalını hemen açmak, arabanın klimasını en sevdiğiniz sıcaklığa ayarlamak gibi hayatı kolaylaştıracak birçok özelliğe sahip olması bekleniyor. Tabi aracınızın istediği yoldan gitmek ya da istediği müziği dinlemek istemiyorsanız da uygulamanın size açtığı pencereden hayır seçeneğini seçebilecek veya sesli olarak aracınıza komut verebileceksiniz.

2018 yılı için hedef gösterilen akıllı arabalar, yolda geçen zamanı daha keyifli hale getirecek gibi gözüküyor. 2018’e kadar bu arabayı merakla bekliyoruz ve konu ile ilgili gelişmeleri sitemizden sizlere aktaracağız.

İlgili Yazılar

Yorum Yap