iPhone’ların hayatı kolaylaştıran işlevleri saymak ile bitmez. Notlarınız, en sevdiğiniz oyunlar, sevdiklerinizin doğum tarihleri, rehberiniz, mutlu anlarınızın resimleri hepsini her zaman yanınızda olan Apple‘ın telefonları olan iPhone’da saklıyorsanız,  mutlaka yedekleme yapmanız gerekir ki herhangi bir olumsuz durumda elinizden kayıp gitmesinler.

Yedek Nasıl Alınır?

iPhone’da yedek almak için öncelikle bilgisayarınıza iTunes’u yüklemeniz gerekir. Daha sonra, telefonunuz ile bilgisayarınız arasında usb ile bağ kurun ve iTunes uygulamasını açın. Buradan da sırasıyla dosya ve aygıtlar dedikten sonra, telefonunuzun adını göreceksiniz, üzerine sağ tıklayın ve back up yani Türkçe anlamı olan yedeklemeyi seçin, yedekleme işlemini başlatmış oldunuz.

Yedek Nasıl Yüklenir?

Yedeklediğiniz bilgilere telefonunuzda oluşan sorun nedeni ile ihtiyaç duyduğunuzda bilgisayarınıza daha önce yüklemiş olduğunuz iTunes sekmesi üzerinden aynı işlemleri tekrarladıktan sonra sağ tıklama işleminde yedekle yerine yedeklemeyi geri yükle demeniz yeterli olacaktır.

İlgili Yazılar

Yorum Yap