Dünyanın en büyük hava aracı üreticisi olan Boeing firması bir telefon çıkaracağını bildirdi. Telefon, asla dinlenemez ve Android işletim sistem özelliğine sahip bir telefon olacak. Adı ise Boeing Black.

Kriptolu telefonların bile dinlenebilmesinin söz konusu olduğu şu günlerde, Boeing firması şüpheli durumlarda kendi kendini imha eden akıllı cep telefonunu duyurdu.

Merkezi Amerika’da bulunan Boeing firması tarafından üretilen casus telefon, James Bond filmlerinden aşina olduğumuz “bu kaset kendi kendini imha edecek” repliğini hayata geçirdi. Boeing Black adlı akıllı telefon verilere dışarıdan müdahaleyi ya da dinleme amaçlı erişim sağlamayı fark ettiğinde kendi kendini imha ederek ortada kayıt bırakmayacak. Boeing Black imha yeteneği dışında Android tabanlı, çift sim kart destekli olarak üretilecek.

Satışı sınırlı tutulacak olan Boeing Black adlı telefonu sadece önceden isimleri belirlenmiş kişiler satın alabilecek ve satın alırken de telefonun özelliklerini üçüncü kişiler ile paylaşmayacaklarına dair bir sözleşme imzalamak zorunda olacaklar.

İlgili Yazılar

Yorum Yap