Toyota’nın 3 tekerlekli, kişisel araba projesinin haberini yaklaşık bir yıl önce sizlere yapmıştık. Bu araç geçen yaz yapılan otomobil fuarlarında çok ilgi görmüştü. Bizde bu yazı ile ilgili bir kaç test sürüşü bulduk. Sizlerle paylaşmak istedim.

Toyota’nın bu yeni kişisel aracı İstanbul trafiğine gerçek bir çözüm diyebiliriz. Araç tek kişilik ve performansı da gayet iyi. Elektrikli, 3 tekerlekli ve dönüşlerde çok kıvrak olan bu araba ile Japon araba üreticisi olan Toyota‘nın amacı kalabalık şehirlerde olan trafiği aza indirmek ve herkesin nasıl bir kişisel cep telefonu varsa, herkesin kişisel otomobili olabileceğini de göstermek. Bunu yaklaşık 1 yıl önce buradaki haberimizde sizlere paylaşmıştık.

Bu kişisel arabanın fiyatı diğer otomobillere göre çok uygun olacağı söyleniyor ama henüz fiyat konusunda herhangi bir resmi açıklama yok. Tanıtım videosunu ben çok beğendim. Gerçekten her şey düşünülmüş. Ayrıca bu 3 tekerlekli elektrikli otomobilin hem yakıt hem de çevre dostu olması gerçekten çok iyi.

İstanbul trafiğinde, her gün yüzlerce kişi arabası boş gidiyor ve trafiğin artmasında en büyük etkenlerden biriside bu. Bunun engellenmesi için hatta bir internet girişimi bile yapıldı. O girişimin adı yolyola.com. Aslında herkes bu sistemi kullansa trafik sorunu biraz olsun düzelebilir. Fakat bu sistemde kullanılmadığı için maalesef trafik sorunu kaçınılmaz oluyor.

Her neyse, sözü fazla uzatmadan hemen bir kaç test videosu ile sözü noktalayalım.

Bu video i-Road’ın tanıtım videosu. En ince ayrıntısına kadar anlatmışlar.

Bu video ise i-Road’ın test sürüşünden…

Bu videoyu aracın dönüşlerde ne kadar kıvrak olduğunu ve daha yakından incelemeniz için koydum. Bunuda mutlaka izleyin…

Son videoda ise fuardan kalma bir haber paylaşmak istedim. Araç hakkında bir kaç bilgi veriliyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap