Bir oyun sitesi açmaya karar verdiniz ve nasıl bir script ile başlayacağınızı bilemiyorsanız bu yazıyı okuduktan sonra karar verebilirsiniz.

Oyun sektörü gerçekten çok fazla büyük bir sektör. Bu işe girişmeden önce gerçekten oturup iyice düşünün. Girişmeye karar verdiğinizde de nasıl bir script ile başlayacağınıza karar vermeniz gerekiyor yada kendiniz özel bir script yaptırararak bu işe girişebilirsiniz. Flash oyun scripti alternatifleri oldukça çok. Fakat sadece 2-3 tanesi için temalar geliştiriliyor ve sürekli güncelleniyor. Flash oyun işi için SEO’nuzun iyi olması gerekiyor ve bunun scriptle de alakası var. Yani scripteki tema ile alakası var. Bunun içinde benim önerim ilk 3 scripten birisini kullanmanız olacaktır.

WordPress ile Flash Oyun Sitesi Kurabilirsiniz!

WordPress bir CMS sistemi olarak bilinir ve ilk çıktığında amacı bloggerlar içindi fakat son yıllarda WordPress kullanımı çok fazla arttı. Artık sadece bloglarda değil başka işler içinde kullanılıyor. Bir çok WordPress flash oyun teması var. Bunlardan birisini satın alabilir ve işe başlayabilirsiniz. Fakat eksi yönü üyelik sisteminin bulunmaması.

Örümcek Oyun Scripti

Örümcek oyun, flash oyun scripti denilince en iyisi olarak bilinen scripttir. Bu kararı Wmaracı’nda açtığım bir anket sonucuna dayanarak veriyorum. [bkz. http://goo.gl/T2JOmA ]. Bende bir flash oyun sitesi kurduğumda bu scripti kullanmıştım. Script versiyonlar ile sürekli güncelleniyor.

Örümcek Oyun Scripti

Örümcek Oyun Scripti Anketi

Napius Flash Oyun Scripti

Ücretli bir scripttir. Fiyatı ise bu iş için uygun. Çok fonksiyonlu bir script. Facebook girişi ve normal üye girişleri bulunuyor. Satışı R10.net’ten görebilirsiniz.

Bizim Flash Oyun Scripti

Ücretsiz ve sade bir arayüze sahip bir oyun scriptidir. Sade ve hızlı bir tema istiyorsanız bu scripti kullanabilirsiniz.

İnforesim Oyun Scripti

Ücretsiz bir scripttir Napius’taki gibi çok işlevli hatta Twitter girişi bile var. Fake olarak subdomain açabilirsiniz fakat alttaki linki hiç bir zaman kaldıramazsınız. Buda SEO’nuzu etkileyecektir. Diğer ücretsiz oyun scriptlerinin hemen hemen hepsinde link bulunuyor fakat belli bir bedel karşılığı kaldırılıyor. Bildiğim kadarıyla bu scriptte linki kaldıramazsınız.

Diğer Oyun Scriptleri

  • BŞ & UWN Flash Oyun Scripti
  • Oyun Kralı Flash Oyun Scripti
  • Karya Flash Oyun Scripti
  • ByMsT Flash Oyun Scripti
  • Free Arcade Oyun Scripti
  • ArcademSX  Flash Oyun Scripti
  • Nelph Flash Oyun Scripti
  • FOS Flash Oyun Scripti
  • Şeker Flash Oyun Scripti

Sizlere sektörde bilinen oyun scriptlerini paylaştık ve karar sizin. Hangisini tercih edeceğiniz size bağlı. Bizim önerimiz ilk 5 oyun scriptini tercih etmeniz olacaktır.

İlgili Yazılar

Yorum Yap