Bugün Nokia, yeni çıkacak ürünlerini tanıttı. Yeni bir seri çıkartacak ve bu serinin işletim sistemi Android olacağını açıkladı ve bu serinin adı ise Nokia X.

Nokia X ailesinde 3 telefon var ve bu telefonların boyutları ve özellikleri birbirinden farklı. Tabi fiyatında da aynı şey görülecek. Serinin tanıtılan 3 telefonu Nokia X, Nokia X+ ve Nokia XL oldu. Serinin özellik bakımından en iyi telefonu Nokia XL.

Nokia, Windows Phone’dan istediği verimi ve kullanıcı kitlesine ulaşamayınca Android telefon çıkarmak istedi ve çıkarmışkende bir seri ile çıkarttı. Telefonların tasarımları Nokia’nın Lumia serisine oldukça benziyor. Ayrıca Android‘e geçti fakat her telefon markası gibi Nokia’da tasarımını kendine göre özelleştirdi. Bu özelleştirme Nokia‘nın önceki telefonlarının tasarımına benziyor. Tasarımda, özellikle de önceki ürünü Nokia Asha ve Windows Phone telefonlarından esinlenmişler diyebiliriz.

Bu karar kullanıcıları sevindirdi. Bakalım bu telefon kullanıcılar tarafından tutacak mı? İlerleyen zamanlarda telefon incelemesini ve telefon hakkında güncelleme haberlerini size teknofiber.net’te bildireceğiz. Teknolojiden uzak kalmamak için bizi takip etmeye devam edin.

İlgili Yazılar

Yorum Yap