Android 4.4 KitKat işletim sitemini, Qualcomm Snapdragon 800 işlemci ile birleştirerek akıllı telefonda kaliteli hizmet avantajını yakalayan Google Nexus 5, Ocak ayından itibaren Türkiye’de de satışa sunuldu.

Üretimini LG’nin üstlendiği Google Nexus 5, dört çekirdekli ve 2 GB Ram’e sahip olmasının yanında, 32 GB’a kadar da dahili hafızası sayesinde güçlü bir teknik altyapı ile destekleniyor. 1.3 Mp ön kamera piyasada bulunan birçok akıllı telefonun aksine daha iyi ön çekim olanağı sunuyor. Arka kamerası ise 8 Mp olduğundan, kaliteli fotoğraf çekimleri yapabileceksiniz.

Fotoğraf ve video görüntülemelerindeki netlikte, 1920 x 1080 çözünürlük ve 4.95” full hd ekran ile sağlanmış. En olumsuz özelliği micro sd kart desteği olmaması olan, Google Nexus 5, dahili hoparlör ve çift mikrofon özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Akıllı telefonların uzun süre şarza takmadan kullanılabilmesinin mümkün olmadığı şu günlerde, Google bu serideki telefonu için, 300 saat bekleme, 17 saat konuşma ve 8 saate kadar da aktif internet kullanım süresi ön görerek, uzun süre pil ömrü vaat ediyor.

Google Nexus 5

Google Nexus 5

Sadece 130 gr ağırlığındaki Google Nexus 5’in boyutları da; 69,17 x 137,84 x 8,59 mm olarak tasarlanmış. Plastik yapısı ve Corning Gorilla Glass 3 marka esnek ekranı ile kırılmalar ve darbeler karşısında oldukça dayanıklı gözüken Google Nexus 5’in piyasa fiyatı, 1400 TL olarak belirlenmiş durumda.

Bu arada bu telefon ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız, Google’ın Nexus 5 için hazırladığı internet sitesine gitmelisiniz;

https://www.google.com/nexus/5/

İlgili Yazılar

Yorum Yap