Gençleri bilim ile uğraşmaya teşvik etmek ve desteklemek amacı ile yapılan Google Bilim Fuarı 2014 (Google Science Fair 2014)’te başvurular 12 Mayıs 2014 tarihine kadar yapılabilinecek.

Sonuçları 22 Eylül’de Google’ın Kaliforniya’daki merkezinde açıklanacak olan yarışmaya, 13-18 yaş grubundaki öğrenciler katılabilecek. Yarışmanın birincisine yarışma ödülü dışında, New Mexıco’da yapılacak olan uzay uçuşu ekibi Virgin Galactic’e katılıp uzaydan dönen grubu ilk karşılayanlardan olma şansı verilecek. Aynı zamanda National Geographic Endeavour gemisi ile 10 günlük Galapagos Adaları ziyareti de birinciye verilecek ödüller arasında bulunuyor. Diğer kazananlar da ödüllerinin yanında Lego fabrikasını ve National Geograpic ofisini ziyaret hakkı elde edecekler.

Dünyayı daha iyi hale getirmek için bir fikriniz varsa, hiç düşünmeden yarışmaya katılmanıza cesaret verecek nokta ise; önceki yıllarda “Muz kabuklarının biyoplastik üretimde kullanılması” adlı projesi ile küresel finale kalan, Scientific American Spience in Action ödülünü alan ve online yapılan halk oylamasında birinci olan Elif Bilgin adlı lise öğrencisidir.

İlgili Yazılar

Yorum Yap