Sosyal paylaşım ağları internet kullanıcıları için her ne kadar vazgeçilmez de olsa,  verdiği haz eksildikçe yerlerini yeni uygulamalara bırakmak zorunda kalabiliyorlar. Facebook’ta popülerliğini yitirmeye başladığı düşünülen sosyal paylaşım ağlarından biri. Kullanıcılarını mutlu etmek için bünyesine sürekli yenilikler katmaya çalışan Facebook’un,  her geçen gün kullanıcı kaybettiği rakamlar ile gayet iyi anlaşılıyor.

ABD’li uzmanlar tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 2011 yılından bu güne 3 milyon kullanıcısını kaybeden Facebook, bu şekilde devam ederse 3 yıl sonra %80 oranında kullanıcı kaybı yaşayacak.

Facebook kullanımına yaşlılarında merak sarması nedeniyle gençlerin ilgisini kaybettiği için ivme kaybı yaşadığı düşünülse de hakkında çıkan bilgi paylaşımı haberlerinin de buna katkısı mutlaka vardır.

Facebook’un 2 gün önce arama motoru işine gireceğini açıkladı. Belkide Facebook’un gitgide eridiğini gören yetkililer bu işe girişmeye karar vermiş olabilirler. Arama motoru hakkında detaylı bilgiyi bu haberimizden öğrenebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap