Efsanevi oyunlardan birisi olan Assassin’s Creed 4 Black Flag’i sizler için inceledik. Oyunun konusunu ve özellikleri hakkında detaylı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

Ubisoft tarafından geliştirilen ve daha önceleri Xbox ve Play Station’larda oynanabilen Assassin’s Creed 4; Black Flag’ı artık bilgisayar başında da oynayabileceksiniz. Assassin’s Creed serisinin bir parçası olan Assassin’s Creed 4; Black Flag’in oyun alanını diğer serilerden farklı olarak, yüzde seksen oranında deniz ve korsan gemisi oluşturuyor. Daha önceki serilere göre,  daha eski bir tarihi konu alan oyunda, üçüncü serideki ana kahraman Connor’un dedesi olan Edward Kenway aracılığı ile korsan ve suikastçı savaşı gerçekleştiriyorsunuz.

Assassins Creed 4: Black Flag

Assassins Creed 4: Black Flag

Assassin’s Creed’in daha önceki serilerinde suikastçıları baz alınırken, bu son seride korsan olan Edward’ın para hırsı yüzünden, suikastçıların arasına karışması ve onlardan biri gibi davranması konu alınmış. Film senaryosu tarzında ilerleyen oyunda, Edward’ın foyası kısa zamanda ortaya çıkıyor ve savaş başlıyor.

Deniz de gerçekleşen seyahatte de önünüze çıkan diğer gemilere saldırarak, gemileri ele geçirebiliyor veya zimmetleri yağmalayabiliyorsunuz. Tabi ana tema suikastçılar ile savaş olduğundan, tüm bu yaptıklarınızın oyuna pek bir katkısı olmuyor.

Assassins Creed 4: Black Flag

Assassins Creed 4: Black Flag Karakteri

Genel olarak bakıldığında oyun bağımlılarını yeterince tatmin etmeyen AC 4, yinede görsel zenginliği, grafik tasarımı, ses efektleri ile kaliteli oyunlar arasında yer alabilir.

Assassin’s Creed 4; Black Flag’in Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows Vista SP, Windows 7 SP1 ya da Windows 8
  • İşlemci: Intel Core2Quad Q8400 @ 2.6 GHz / AMD Athlon II X4 620 @ 2.6 GHz
  • RAM: En az 2 GB
  • Gerekli Boş Harddisk Alanı: Minimum bilgisayarınızın harddiskinde 30 GB bulunması gerekiyor.
  • Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 260 ya da AMD Radeon HD 4870 (512MB VRAM ve Shader Model 4.0)
  • Direct X: Dx 10 (Oyun kurulumunun içinde Direct X var. Sonradan yüklemenize gerek yok. )

IGN Tarafından Çekilmiş Gameplay

İlgili Yazılar

Yorum Yap