Dünyanın her tarafında kullanılan büyük sosyal paylaşım sitesi Twitter’ı genel olarak en fazla hangi ülkeler kullanıyor? Statista araştırdı, analiz sonucu ise yazımızda.

Statista, “Twitter’da en çok hangi diller kullanılıyor?” konusu üzerine bir araştırma yaptı. En çok kullanılan dil şüphesiz İngilizce oldu. Twitter‘da atılan her 100 twitten 34 tanesi İngilizce olarak atılıyor. Bir sonraki dil ise Japonca oldu. Japonlar Twitter’ı çok fazla kullanıyorlar. Atılan 100 twitten 16 tanesi ise Japonca olarak atıldığı araştırma sonucunda yazıyor. Japonları, İspanyollar takip ediyor ve Twitter’ı kullanım oranları %12 olduğu açıklandı. Bir sonraki dil Malay dili oldu. Bu dilin kullanım oranı ise yüzde sekizmiş.

Beşinci sırada Portekizler var. Onların Twitter’ı kullanım oranı ise %6. Ardından Arapça dili biraz daha düşük oranla Portekizleri takip ediyor. Fransızlar ise %2 oranı ile 7. sırada yerini alıyor. Fransızlardan sonra ise Türkçe %2 oranında yer alıyor. Türkçe’den sonra ise Tay dili, Korece ve diğer diller %12 oranında yer alıyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap