Büyük şehirde yaşıyor, toplu taşımayı çok kullanıyorsanız ve araçlardaki yoğunluğu bilmek istiyorsanız bu uygulama tam size göre. Trafi size araç yoğunluğunu bildirecektir.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük şehirlerde yaşıyorsanız ve toplu taşıma araçlarını kullanmaya mecbursanız, trafik yoğunluğu yanında, kullanacağınız toplu taşıma aracının da ne kadar yoğun olduğunu mutlaka merak ediyorsunuzdur. İstanbul içinde bu yıl kullanılmaya başlanan ve bineceğiniz aracın, doluluk derecesini size bildiren Trafi uygulaması sayesinde, güzergahınızda bulunan farklı imkanları değerlendirip, en rahat şekilde yolculuk yapmanıza imkan tanıyor.

Android ve iOS işletim sistemleri ile akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz Trafi uygulaması ile İstanbul’da bulunan toplu taşıma araçlarının içinin ne kadar yoğun olduğu bilgisini telefonunuzdan öğrenebilme imkanına sahip olabileceksiniz. Uygulama şuan sadece İstanbul’da kullanılabiliyor olan Trafi uygulaması ile araç içi yoğunluğunun fazla olduğu durumlarda alternatif araçları kullanabilir veya imkanınız varsa yola çıkacağınız saati uygulamadan alacağınız bilgilere göre değiştirebilirsiniz.

Trafi Uygulaması

Trafi iOS Uygulaması

 

Uygulama şuan Türkiye dahil 4 ülkede aktif. Litvanya, Letonya, Estonya’da uygulamayı kullanabilirsiniz. Türkiye içinde sadece şimdilik İstanbul’da kullanılıyor. Eğer uygulama tutarsa diğer büyük şehirlerede umarız gelir. Ulaşım konusunda İstanbul’a gerçekten çok yardımcı olacak bir uygulama.

Ayrıca şunuda belirtelim, Trafi sadece bir telefon uygulaması değil. Trafi’nin nimetlerinden bilgisayar vasıtasıyla da durumu öğrenebilirsiniz. Bunun için sadece kendi sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Ek olarak bu uygulama Practica Capital‘den $500.000 yatırım almış.

Yorum Yap