Yayınlanma Tarihi:

Apple’ın Macintosh bilgisayarının sunumunu yapan Steve Jobs’ın videosunu bu yazımızda paylaştık. Steve Jobs’ın ilk bilgisayar tanıtımında neler yaşandı? Neler yapıldı? İlk Macintosh bilgisayarın özellikleri neydi? gibi soruların yanıtı videoda.

Apple’ın kurucusu Steve Jobs‘ın Macintosh bilgisayarlar üzerine yaptığı sunumun görüntüleri bugün yabancı bir teknoloji sitesinde paylaşıldı ve bu videoyu sizlerle paylaşmak istedik. Sunumun ilk başında Steve Jobs Macintosh hakkında bir kaç bilgi veriyor ve bir kaç tanıtım videolarını basına paylaşıyor, ardından da Macintosh‘ta hem yazılımsal hemde donanımsal katkıda bulunanları bir masada topluyor. Sonrasında da başlıyor soruları almaya. Gerçekten keyifli, insanları hiç sıkmadan ve kahkahaların bol olduğu bir sunum yapıyorlar.

Sunum ve soru-cevap kısmında Apple‘ın rakibi IBM ve Microsoft‘un adıda geçiyor. Kıyaslamalar yapılıyor. Ayrıca Steve Jobs ilk sunumunda takım elbise giymiş. Bildiğiniz gibi, sürekli ürün sunumlarına siyah bir t-shirt ve kot pantolon giyerdi. Sunum 24 ocak 1984 tarihinde yapılmış ve aradan uzun yıllar geçtikten sonra böyle bir video internet ortamında paylaşıldı.