DJ ve müzisyenlerin ses kayıtlarını kullanıcılar ve hayranları için paylaştığı sosyal paylaşım platformu olan Soundcloud’a erişim kapatıldı. Bir iddaaya göre başbakanın ses kayıtları olduğu için kapatıldı deniyor.

Benimde sürekli müzik dinlediğim bir platform olan Soundcloud‘un kötü bir haberini şuan sizlere paylaşıyorum. Dün gece sıralarında Soundcloud’a erişim kapatıldı ve siteye girdiğinizde “Uygulama Engellendi!” yazısı ile karşılaşıyorsunuz. Fakat bu erişim mahkeme kararı ile kapatılmadı. Yeni meclisten geçen internet düzenlemesi (kısacası sansür) ile artık mahkeme kararı olmadan kapatılabilecekti ve ilk örnekleri içinde Soundcloud’ta oldu. DJ’ler, müzisyenler ve benim gibi kullanıcılar için kötü oldu.

Aslında Türkiye’nin gündemi Soundcloud aracılığı ile belirleniyordu. Son zamanlarda Fethullah Gülen ve başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın ortaya çıkan bir çok ses kayıtları Soundcloud’ta paylaşılıyordu. Sosyal paylaşım sitelerinde ve sözlüklerde bu ses kayıtları olduğu için kapatıldığı söyleniyor. Ayrıca siteye DNS ayarları değiştirilerekte girilebiliyor.

Yorum Yap