Sosyal paylaşım siteleri üzerine yapılan bir araştırmaya göre 2013’ün verilerine dayanarak en fazla kullanıcı toplayan sitesi bir fotoğraf paylaşma ağı olan Instagram oldu.

Çağımızın ve internetin vazgeçilemez platformu olan sosyal medya her geçen gün daha da büyüyor, gelişiyor. İnsanlar bu sosyal paylaşım sitelerine günde onlarca kez giriyor. Bu siteler adeta bir bağımlılık yarattı. Sosyal medya büyüyor ama en çok hangi alanlarda büyüme oldu? İnsanlar artık nerelerde takılmayı tercih ediyor gibi sorularda akıllardan çıkmıyor değil. Bunun üzerine 2013 verilerine dayanarak bir araştırma yapıldı ve araştırma hangi site daha fazla büyüdü?, Hangisi küçüldü?, Hangisinin uygulaması en fazla indiriliyor gibi soruların cevabını tam olarak karşılıyor.

Sosyal Medya Araştırması

GlobalWebIndex’in Yaptığı Sosyal Medya Araştırması

Araştırma GlobalWebIndex adlı firma tarafından yapıldı. Çok fazla insan araştırmayı doğru buluyorken, çoğuda araştırmaya katılmıyor. Araştırmaya göre 2013’ün en çok aktif sitesi Instagram oldu. Kullanıcı sayısı 200 milyona yaklaşmakta ve buda gerçekten firma için çok büyük bir ilerleme oldu. Firma 23% oranında büyüme sağladı. Instagram’ı, Reddit, LinkedIn, Pinterest, Tumblr, Google+ ve Twitter takip ediyor. Bu firmalar büyüme sağlarken Youtube, Facebook, Myspace gibi firmalarda büyük gerileme yaşadı.

İlgili Yazılar

Yorum Yap