Telefonları için Android’ten şaşmayan Sony, Windows Phone 8’e sahip bir telefon çıkartacağı ve bu konuda Microsoft ile uzun zamandır görüştüğü de söyleniyor.

Geçtiğimiz haftalarda Android işletim sistemine sahip Nokia‘lar çıkacak dedikoduları söyleniyordu. Şimdide Windows Phone 8 işletim sistemine sahip Sony telefonlar çıkacağı konuşuluyor. Sony, bu Windows Phone‘lu telefonlarına tıpkı laptop ve tabletlerinde yaptığı gibi Vaio ismini verecek.

Bir ara Nokia dışında Samsung ve HTC markalarının telefonlarına da Windows Phone işletim sistemi konulmuştu. Fakat bu telefonlar çok fazla tutmamıştı. Hatta Samsung’un yaptığı bu telefonu Türkiye’de de görememiştik. HTC’de Windows Phone’lu telefonlar tutmayınca kendini Android’e atmıştı. Sony’nin yapacağı bu telefonlarda tutar mı tutmaz mı bilinmez. Belki de Windows Phone işletim sistemi Sony sayesinde yayılır ve diğer firmalarda Windows Phone işletim sistemine geçer.

Sony’nin çıkartacağı bu telefonu merakla bekliyoruz. Çıktıktan sonra incelemeleri ve haberleri yine burada yayımlayacağız…

Yorum Yap