3D yazıcılar kuşkusuz yılın en çok konuşulan teknolojik gelişimleri arasındadır. Hatta komik gelebilir fakat bu yazıcılar ile insan organı üretenler bile oldu, ayakkabı üreten de olmuştu. Son olarak da 3D yazıcılar ile çikolata üretimi gerçekleştiriliyor.

Amerika merkezli çikolata firması olan Hershey ile 3D System‘ın ortak yapımı olan yazıcılar, henüz deneme aşamasında olsalar da, bir çok çikolata sever daha şimdiden evde kendi çikolatasını hazırlayabilme keyfi yaşamayı bekliyorlar.

Henüz fiyatı, çıkış tarihi gibi satış aşamaları hakkında bilgi verilmeyen çikolata yazıcısı evlere girerse çikolata üretimi yapan firmaların satışlarını muhakkak olumsuz etkilenecektir. Ancak katı meyve sıkacakları üretilmiş olsada hala meyve suyu dışardan alınıyorsa, çikolata yazıcının üretimi de çikolatanın dışardan alınmasını engellemeyebilir.

Hershey

Hershey

Teknoloji gelişiyor ve her gün farklı bir şeyler çıkıyor. Bu gelişmeler için Teknofiber’i ziyaret ettiğiniz için çok teşekkürler. Bizde bu gelişen teknolojiye ayak uydurmaya ve sizleri teknoloji haberlerinden haberdar etmeye çalışıyoruz. Bakalım yarın neler çıkacak ve biz sizlere neleri tanıtacağız? Şimdilik herkese iyi günler…

Yorum Yap