Türkiye’de 3G daha yeni yayılmış ve 4G’nin kullanımı çok da söz konusu olmazken, Güney Kore Teknoloji Bakanlığı 5G internet kullanımının sinyallerini şimdiden verdi bile.

Güney Kore’den gelen habere göre çok da uzun olmayan bir süre zarfında 5G hızında internet kullanımı çok yakında başlayacak gibi görünüyor. “Peki bu 5G’nin 3G’ye yada 4G’ye göre farkı nedir?” diye soracak olursanız, hemen yanıtını verelim. İnternetin 5G uyumlu olması, örneğin bir film izlemek istediğinizde dakikalarca indirilme işleminin beklememeniz ve sadece birkaç saniye içinde indirilmesi anlamına geliyor.

Güney Kore Teknoloji Bakanlığı haberine göre,  4G internet hızından bin kat daha hızlı olan 5G internet hizmetinden 2020 yılına kadar ülkelerinde tamamen yayılması planlanıyor. Güney Kore’nin bu internet hızını ülkeye yaymak için hedeflerinin büyük olduğu söyleniyor. Ülkemizden de bu tarz haberlerin gelmesini umut ederek, şimdilik Güney Kore’den gelen bu teknolojik gelişmeden yararlanacağımız günü beklemek ile yetiniyoruz.

Yorum Yap