Bilgisayarınıza yüklediğiniz programlarda bazen bilgisayarınıza istemeyerek toolbar yüklenir. Peki bu toolbarları Google Chrome’dan nasıl kaldıracaksınız? Bu yazımızda anlattık.

Bir siteden bir program indirdiğinizde size “Bu toolbarda yüklensin mi?” diye sorar. İşaretlediğinizde direk toolbarıda yükler. Bazen de sormadan bilgisayarınıza toolbar yüklediği olmuştur. Bu toolbarları kaldırmanın 3 yolu var.

Birinci yol; denetim masasından programlar ve özelliklerine girin. Burada yüklenen toolbarlar yazar. Bu toolbarı buradan kaldırabilirsiniz. (Diğer tarayıcılar içinde çözümdür.)

İkinci yol ise; Google Chrome‘dan tarayıcı ayarlarınızı sıfırlayarakta bu toolbarları kaldırabilirsiniz. Ayarlar > Gelişmiş Ayarları Göster > Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlayın (En altta). Bu yolu takip ederek sizde tarayıcı ayarlarınızı sıfırlayabilir ve bu toolbarlardan kurtulabilirsiniz.

Chrome Tarayıcı Sıfırlama

Google Chrome Tarayıcı Sıfırlama Adımları

Üçüncü yol ise; Google Chrome‘dan uzantılar bölümüne girin ve orada toolbarın aktif olduğunu göreceksiniz. Bu toolbarı oradan kaldırabilir yada etkinleştirdiğinizde bir daha sizi rahatsız etmeyecektir. Uzantılar bölümüne gitmek için ayarlara tıklayın ve sol taraftaki uzantılara tıkladığınızda bilgisayarınızda yüklü olan tüm uzantıları buradan yönetebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap