Google Diyabet hastaları için çok faydalı bir ürün çıkartacak. Bu ürün ile glukoz seviyesi parmak ile değil, lens sayesinde göz yaşı ile ölçülebilecek. Bu teknoloji 382 milyon hasta için çok sevindirici bir gelişme oldu.

Diyabet hastalarının en çok uğraştıkları sorunlardan biride parmaktan kan almaktır. Bir gün içinde birkaç kez parmağınızdan iğne ile kan almak sağlığınız için gerekli olduğu kadar, can yakıcıdır ve bunun çok fazla alınmasıda zarar verir.  Google şeker hastalarını bu acıdan kurtarmak için yepyeni bir çalışmaya imza atacak gibi görünüyor. Deneme aşamasında olan çift katlı lenslerin ortasında bulunan çip sayesinde, göz yaşlarınız ile şekerinizi canınız yanmadan da ölçebileceksiniz. Yani artık glukoz seviyesi göz yaşı sayesinde de ölçülebilecek.

Google’ın teknoloji adına sürekli kendini geliştirdiğini, yeni ürünlere imza attığını biliyoruz. Son ürünü teknolojinin gelişmesini sağladığı kadar sağlık yönünden de yepyeni bir çığır açmış oluyor. Bu haberi duyan şeker hastaları şimdiden ürünün çıkmasını merakla bekliyorlar.

Diyabet Lensi

Diyabet hastaları için geliştirilen lens

Şeker hastalarının milyonları bulduğu ve beslenme alışkanlıkları nedeniyle her geçen gün artış gösterdiği dönemde Google’ın böyle bir buluşa imza atması, şeker hastalığının kontrol altında tutulmasını sağlayacaktır. Şuan henüz bir fiyat açıklaması yapılmadı fakat internet ortamında uygun fiyattan satılacağı yönünde söylentiler var.

Yorum Yap