Google’ın son verdiği uygulamalar arasına,  iki uygulama daha eklendi. Google Play’de yapılan duyuruda Google’ın  Bump ve Flock uygulamaları ile 31 Ocak 2014 tarihinde yollarını ayıracağı bildirildi.

Bump

Bump Uygulaması

Bildiğiniz gibi Bump uygulaması,  Android yada iOs işletim sistemlerinde geçen yılın eylül ayında çıktı ve kısa sürede binlerce kullanıcıya erişebildiler. Bu uygulama sayesinde telefonlarınızdan fotoğraf ve dosya alışverişlerinizi hızlı bir şekilde sadece alıcı ve verici telefonu birbirine yakınlaştırarak yapmanızı sağlıyordu. Bu uygulamayı kullanabilmek için aynı wifi ağı üzerinde olmak yeterliydi. Flock da ise fotoğraf paylaşım grubu kurabilir ve bu grup için yüklenen etkinlik fotoğrafları ortak bir havuzda toplanıyordu.

Bump ve Flock uygulamalarında paylaştığınız dosyalarınızın yedeği yoksa Google’ın bu uygulamalar ile yollarını ayıracağını belirttiği 31 Ocak 2014 tarihine kadar paylaşımlarınızı farklı bir alanda yedeklemeniz gerekiyor. Aksi halde tüm dosya ve resimleriniz silineceğinden zor durumda kalabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Yazılar

Yorum Yap