CES 2014 fuarı dün ziyarete açıldı ve şimdiden çok fazla ilgi gördü. Asus bu fuarda yeni telefon serisi ZenFone’u tanıttı. Birbirinden farklı modelleri ile ziyaret edenleri etkilemeyi başardı.

Asus‘un, tanıttığı ZenFone serisinde şimdilik 3 telefon bulunmakta. Bu telefonlar boyut, proformans ve fiyat bakımından çok farklı telefonlar. Asus bu telefonları 4’ten 6’ya kadar sıralamış. Bu numaraları özellikle seçmişler. Bu 3 telefonun ortak özelliği Intel işlemci olması, işletim sistemlerinin Android olması, miroSD kart desteğinin olması ve telefonların Bluetooth 4.0 desteklemesi ortak özelliklerden. Asus bu telefonları CES 2014’te tanıttı ve eğer tanıtımı kaçırdıysanız, sizler için özelliklerini yazdık.

Telefonun ilk serisi ZenFone 4‘te 4 inçlik bir ekran var. 1 GB RAM, 5MP kameraya sahip. Dayanıklı bataryası var. Bluetooth 4.0 teknolojisi desteklemekte ve Intel işlem tercih edilmiş. İşlemci tek Atom Z2520 tercih edilmiş.

Zenfone 4

Zenfone 4

Serinin ortanca telefonu ZenFone 5‘in özellikleri ise şu şekilde; 5 inçlik ekranı var, 8MP kamera, 4GB depolama alanı var. Bir önceki modelden farkı, farklı işlemci kullanılmış olması, ekran ve kamera çözünürlüklerinin artmış olması diyebiliriz. Bu telefonda da Intel kullanılmış. Fakat öncekinde Z2520 tercih edilirken bu telefonda Atom Z2680 modeli kullanılmış.

Zenfone 5

Zenfone 5

Serinin son telefonu Zenfone 6‘da ise 6 inç ekran kullanılmış. Serinin en büyük ekranı ve en performanslısı bu telefon. Bu telefonda 13 MP kamera kullanılmış. 8 veya 16 GB depolama alanlarına sahip. İşlemcisi ise bir önceki telefon olan Zenfone 5 ile aynı. Ayrıca telefonun, bataryası güçlendirilmiş.

Zenfone 6

Zenfone 6

Yorum Yap