Yandex bugün Yandex Uzman servisini yayına soktu. Bu servis ile metrikaya üye olan site sahipleri Yandex sertifikasına sahip olabilecekler. Servisin amacı kullanıcıları biraz daha bilinçlendirmek.

Yandex‘in ilk servislerinden birisi olan ve aynı zamanda webmasterları hedef alan Yandex Metrika‘nın uzmanlık sınavları için bugün Yandex Uzman servisi tanıtıldı. Bu servis ile birlikte Metrika kullanıcıları, uzmanlık sınavına girecekler ve sınavı geçtikleri vakit, bir sertifikaya sahip olabilecekler.

Yandex Uzman

Yandex Uzman Servisi

Sınav online olarak yapılıyor ve Yandex üyeliği olan herkes sınava ücretsiz olarak katılabiliyor. Bu uzmanlık sertifikasını alabilmek için, sınava yılda en fazla 4 defa girilebiliyor. Eğer hiç birinde bir dereceye giremeyip, uzmanlık sertifikası alamazsanız bir sonraki hakkınız gelecek sene yenileniyor. Ayrıca verilen sertifikalar 1 yıl geçerli oluyor ve sertifika süresi bitmiş kullanıcılar tekrar sınava girip kazanmaları gerekiyor.

Bu servis ile birlikte Yandex kullanıcılarının Metrikayı ne kadar çok bildikleri test ediliyor ve kullanıcılar bu sınavlar sayesinde, metrikanın bir çok nimetinden faydalanma yöntemlerini öğreniyorlar. Sınava girmeden önce 100 antreman sınavlarına girebiliyorsunuz. Bu antremanlar sayesinde sınavlara hazırlanmış oluyor ve metrikayı daha da iyi keşfetmiş oluyorsunuz.

Sınava girebilmek için, Yandex’in Uzman servisi üzerine kurmuş olduğu siteyi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap