Son zamanlarda metro ve flat tasarımlara çok alıştık. WordPress’te 3.8 sürümünü yayımlayarak flat tasarıma geçti ve daha basit, kullanışlı bir içerik yönetim sistemi oluşturuldu

Wordpress 3.8

WordPress 3.8 mobil

Dünyada ve Türkiye’de blogger ve son zamanlarda kurumsal, interaktif sitelerde en çok kullanılan içerik yönetim sistemi (CMS) olan WordPress bu yeni güncelleme ile kullanıcılarını şaşıttı. İçerik yönetim paneli ve WordPress’in varsayılan teması Twentythirteen‘da da değişiklikler yapıldı.

WordPress kullanıcıları bu yeni güncellemeyi çok beğendiler. WordPress’in yeni sürümü, Parker adını aldı. Bu isim Charlie Parker‘ın soyadından geliyor.

Yeni sürümü ben çok beğendim. Telefon sürümüde gerçekten çok iyi yapılmış. Artık yavaş yavaş tasarımlar flat yada metro oluyor. Bir siteniz varsa sizde flat renkler kullanmaya tercih edin. Bu renkler kullanıcının içini aydınlatan çok sevimli renkler. WordPress’te 4 flat renk kullanıyor. Önceki sürümlerde 2 farklı administrator paneli bulunuyordu.

Güncellemek isterseniz, yönetim panelinde bulunan sarı kutunun içindeki “Güncelle” linkine tıklarak, güncelleyebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap