Teknolojinin ilerlemesi ile Arabalar daha da güvenli hale geliyor. Vivo adında bir cihaz araba kullanırken uyumamanızı sağlıyor. Tır, kamyon ve minibüs şoförlerinin kesinlikle kullanması gereken bir cihaz!

Gece gündüz demeden araç kullanmak zorunda olan kişilerdenseniz yada şoförlü araç filosu olan bir işverenseniz, önümüzdeki yılın ikinci yarısında piyasaya sürülecek olan vivo enerji göstergesinin çıkışını dört gözle beklemeniz gerekir.

Vivo,  bluetooth kulaklık tarzı bir yapıda olan ve sensörleri sayesinde vücut hareketlerinizi, göz kırpmalarınızı kavrayabilen bir çeşit enerji göstergesidir. Uyumamanız gereken zamanlarda bu göstergeyi kullanmanız durumunda,  olurda uyuya kalırsanız titreşim, ses yada led ışık sayesinde uyarılıyorsunuz. Bu uyarılar sizi tekrar kendinize getireceğinden uyuya kalma sorununuzu çözmüş oluyorsunuz.

Uyku Sensörü

Vivo, ile şoförler uykuya kalamayacak

Özellikle direksiyon başında uyuya kalmanın nasıl bir hayati tehlike oluşturabileceğini düşününce, şoförler için gerçekten yarar sağlayacağına şüphe yok. 72 saat şarj ömrü olan bu küçük alet uzun süre araç başında kalan tır ve otobüs şoförleri için ideal bir uyarı sistemi olacaktır.

İlgili Yazılar

Yorum Yap