Japonlar, Apple’ın ucuz telefon ürünü olan iPhone 5C’yi kopyaladı. Dış kasa olarak aynı bir kaç özellik dışında birebir aynı ürün kopyalanmış. Bu ürünün adı ise ioPhone5.

Replika iPhone 5c

Replika iPhone 5c

Geçtiğimiz yıllarda Çinliler Apple‘ın telefon ürünlerini birebir olarak kopyalıyordu ve ucuz fiyattan satıyorlardı. Türkiye’de de bir çok yerlerde gizlice satılıyordu. Apple’ın son çıkardığı iPhone 5 serisinin ucuz telefonu olan iPhone 5c her ne kadar ucuz olsa da bir çok yerde yine pahalı satılıyor. Örneğin şuan Türkiye‘de ki minimum satış ücreti 1.500 liranın üstünde. Önceki iPhone ürünlerini Çinliler çıkartıyordu, fakat bu kez Japonlarda bu işe girişti ve iPhone 5C’nin adını ioPhone 5 olarak değiştirdiler. Şuan Türkiye’de satılmıyor fakat ilerleyen günlerde buraya gelecek gibi görünüyor.

Çakma iPhone 5

Çakma iPhone 5

Telefonun özellikleri ise fena değil. Telefon 480×854 çözünürlüğe, 512 MB RAM’e, 2 megapixellik bir kameraya ve 4 GB hafızaya sahip. Bu ürünü üreten firmanın adı ise Losys olduğu söyleniyor. Bu arada işletim sistemini kopyalayamadılar. Bunun yerine Android işletim sistemi kurdular ve iOS teması da cihaza yüklendi.

İlgili Yazılar

Yorum Yap