Standart klavyeden sıkılan iOS kullanıcıları maalesef başka bir klavye kullanamıyorlar. Kullanmak isterlerse Jailbreak sayesinde bu ihtiyaçlarını giderebiliyorlar. Apple başka klavye türü kullanmaya izin verecek gibi görünüyor. Detaylar bu haberimizde.

Fleks Klavye Uygulaması

Fleks Klavye Uygulaması

iOS kullanıcılarının bir çoğu standart iOS klavyesinden sıkılmıştır. Bunu değiştirme gibi bir imkanınız yasal yollar ile olmamakta. Ama yasadışı olarak yapabilirsiniz. Jailbreak sayesinde. Tabi bu yazıda “Jailbreak ile nasıl iOS klavyesi değiştirilir?” diye bir konu anlatmayacağım 🙂 . Apple başka bir klavye kullanmanıza izin vermiyor. Açık kaynak kodlu olmadığı içinde bunu değiştirebilmeniz mümkün değil. Fakat Syntellia firması Android ve iOS için klavyenizi değiştirebilme uygulaması yapmış. Flat ve farklı bir tasarıma sahip olan klavye uygulaması gerçekten de cihazlarda muhteşem görünüyor. Syntellia’nın çıkardığı uygulamanın adı ise, “Fleksy – Happy Typing“.

Bu uygulamayı iOS cihazınız için iTunes‘tan indirebilirsiniz. Android cihazınız içinde PlayStore‘u ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Uygulama hakkında daha derin bilgiler almak isterseniz firmanın bu uygulama için yaptığı internet sitesine göz atabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap