Dünyadaki en sağlam arabaları üreten firmalardan birisi olan Honda, akıllı telefonlar için bir hava yastığı geliştirdi. Malum, son zamanlarda telefonlar gittikçe daha da pahalı oluyor. Bunun üzerine Honda ise telefonlara hava yastığı yerleştirdi. Lüks telefonlar pahalı oldukları gibi daha dayanıksız ve hassas oldukları için yere düşen telefonun ya camı kırılıyor yada telefonda ciddi sorunlar yaşanabiliyor. Bunun içinde servislere telefonun yarı fiyatını vermiş oluyorsunuz. Hava yastığına sahip olan telefonlarda ise böyle bir sorun olmayacak diye planlandı.

Aslında Honda böyle bir projeyi yapmasındaki hedef, hava yastığının kazalara karşı ne kadar hassas olduğunu göstermek. Yani bu projeyi Honda’nın araştırma ve geliştirme bölümü değil pazarlama bölümü yapmış. Bir çok sitede bu konu ciddiye alınmış ve bunun üzerinede Honda böyle bir şeyi kullanıcılara sunacağını yalanladı.

Benim gibi sürekli telefonunu düşürenler için güzel bir proje denilebilir fakat, telefona takılan aparat gerçekten büyük ve cebe sığmayacak türden. Belki bir gün Honda’nın üstlendiği bu projeyi bir telefon firmasıda yapabilir. Tabi boyutu küçülterek. Proje için gerçekten çok fazla emek harcanmış denilebilir. Bunu aşağıdaki videoyu izlediksen sonra anladım.

İlgili Yazılar

Yorum Yap