Geçen yıl Youtube’un, sadece ünlü ve popüler kullanıcılara açtığı canlı yayın servisi bir kaç hafta içerisinde tüm kullanıcılara açılacak ve herkes Youtube üzerinden canlı yayın yapabilecek.

Youtube bugün kendi resmi blogundan önemli bir güncelleme yapacağını bildirdi. Bu güncelleme ise canlı yayın servisi ile alakalı olacak. Artık tüm kullanıcılar Youtube sayesinde canlı yayınlar yapabilecekler. Bu servis sayesinde hayranlarınıza canlı konserler bile verebilirsiniz.

Tabi canlı yayınları her kullanıcı yapamayacak. Sadece itibarı yerinde olan kullanıcılar bu servisten yararlabilecekler. Peki kullanıcılar bu itibarı nasıl kazanabilecekler? Bir kaç kritere uyarak sizde canlı yayın yapabilirsiniz. Bunun için bir kaç kuralı okuyup ve onaylamanız gerekecek. Daha önce herhangi bir videosu bloklanmış kullanıcılar bu servisten yararlanamayacaklar.

En son Youtube, bu sene ilk defa düzenlediği Youtube müzik ödüllerinide yine kendi sitesi üzerinden canlı olarak vermişti ve hiç bir sıkıntı olmadan tüm kullanıcılar izleyebilmişti. Youtube şimdi bu servisin yetkisini biraz daha genişletecek ve bunun için sunucularını biraz daha hızlandırması gerekecek.

Yorum Yap