Yayınlanma Tarihi:

Google’ın her sene en çok neler arandığını bildiriyor ve tüm bir yıl için video hazırlıyor. Bu yılda en çok ünlüler ve ünlü teknoloji cihazları arandı.

Google Zeitgeist

Google Zeitgeist

Google her yıl Google Zeitgeist listesini açıklıyor. Bu yıl ilk 10’da Paul Walker‘dan Play Station 4‘e kadar ünlü isimler arandı. Google bu aramaları analiz ederken, aranan cümlenin içinde geçen kelimeleri dahil sayıyor.

Bu yıl en çok Güney Afrika Cumhuriyeti’nin ilk siyahi devlet başkanı Nelson Mandela arandı. İkinci sırada ise, son zamanlarda ölümü ile birlikte çok fazla adını duyduğumuz, hız tutkunu yakışıklı oyuncu Paul Walker oldu. 3. sırada ise bu yıl Apple‘ın en çok satan ürünü olan iPhone 5 aratıldı.

Dördüncü sırada Glee dizisinde oynayan Kanadalı oyuncu Cory Monteith en fazla aratılan isimlerden birisi oldu. Bir sonraki sırayı ise bu yılın trend danslarından birisi olan Harlem Shake dansı yer aldı. Amerika’nın Boston kentinde yapılan maratonda bir bomba patlamıştı. Bu haber ise Google’da en çok artılan 6. sırada oldu. Diğer en çok aratılan kelimeler ise sırasıyla şöyle;

  1. Kraliyet Bebeği
  2. Samsung Galaxy S4
  3. Play Station 4
  4. Kuzey Kore