Bir göz hareketiyle resim çekmeyi kim istemez ki? 2014 yılında piyasaya sürülecek olan yeni Google Glass’ların kullanıcılarına bu fırsatı sunacağı açıklandı. Daha önce bir çok inceleme yapılmıştı bu muhteşem gözlük ile ilgili, o incelemelerde göz kırparak değilde “take a photo” komutu vererek fotoğraf çekiyordu.

Google Glass

Google Glass

 

Fakat komut vermeden de, göz kırpmanız yeterli olacak fotoğraf çekmeniz için. Google Glass sayesinde sağ gözünüzü kırparak, ellerinizi kıpırdatmadan resim çekebileceksiniz. Tabi yaklaşık 1500 dolar gibi bir maliyeti gözden çıkarırsanız.

Video izleme imkanı, Youtube‘tan video paylaşımı imkanı ve diğer Google servisleri ile çeşitli aktiviteleri sunan Google Glass ürünü, geliştirilerek şimdi de göz kırparak resim çekme özelliğini eklenmiş.

Resim çekmeyi sevenler için harika bir uygulama olan bu özellik, diğer açıdan bakıldığında ise can sıkıcı gibi duruyor. Karşınızda oturan bir Google Glass kullanıcısının, resminizi size belli etmeden çekebilme imkanı sunduğundan rahatsız edici bir ortam oluşturabiliyor. Teknolojiyi kötü niyetle kullanan insanlar bu ürünle, olmayacak yerlerde, fark ettirmeden resim çekebileceklerdir.

Yorum Yap