Tim Cook, Apple‘ın Türkiye’deki ilk mağazasının açılışı için Türkiye‘ye gelecek ve Fatih projesi için başbakan ve belediye başkanı ile görüşecek. Geçtiğimiz hafta Tim Cook Türkiye’ye gelecek haberini sizlerle paylaşmıştık. Şimdide Türkiye’nin eğitimi hakkında önemli bir haber ile karşınızdayız.

Ünlü bir Apple blogunun haberine göre Tim Cook Türkiye’ye geldiğinde sadece açılış yapmayacak aynı zamanda başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Fatih projesi hakkında görüşecek. Fatih projesinde lise öğrencilerine tablet dağıtma mevzusu vardı. Bu ilk önce bir kaç okulda test edildi. Testin sonucu şimdilik söylenmedi fakat eğer görüşme olumlu geçerse bu proje kapsamında öğrencilere tablet dağıtılabilir.

fatih-projesi-tablet

Proje için 10.6 milyon tablet alınacak ve bu tabletler öğrencilere dağıtılacak. Bunun için ise şimdilik bir fiyat söylenmedi fakat tahmini olarak 3 ila 4 milyar dolar arasında bir fiyat anlaşması yapılabilir. Fatih projesi için farklı bir tablet üretilmesi söz konusuda olabilir. Öğrencilere dağıtılacak olan bu tabletler maalesef depolama alanı düşük ve wifi’a sahip olacak. Tabletler ile ders kitaplarının kalkması da söz konusu olabilir.

İlgili Yazılar

Yorum Yap