Facebook’ta bir şeyler paylaşıyorsunuz. Aynı şeyi Twitter’da manuel olarak yapıyorsunuz. Bunu yapmaktansa, Facebook hesabınızı Twitter’a tek bir uygulama vasıtası ile bağlayabilirsiniz.

Facebook ile Twitter‘ı bağlama yöntemi ile Facebook gönderileriniz otomatik olarak Twitter’da paylaşılır. Ayrıca hangi gönderi türünüzü paylaştırmak istiyorsanız onuda seçebilirsiniz. Örneğin sadece resimlerim Twitter’da otomatik olarak paylaşılsın diğer gönderilerim paylaşılmasın diyorsanız bunuda yapmak mümkün.

1. Adım
İlk önce Facebook hesabınıza giriş yapın. Ardından da size aşağıda verdiğim linke tıklayın.
https://www.facebook.com/twitter

2. Adım
Bu sayfadan öncelikle bir sayfanızı mı bağlamak istiyorsunuz yoksa kendi hesabınızı mı bağlamak istiyorsunuz, zaten kullanıcıların sağında Twitter’a bağla butonunu göreceksiniz. Ardından sizi Twitter hesabınıza yönlendirecek. Twitter hesabınıza da giriş yaptıktan sonra, bir uygulamayı sizden kabul etmeniz için izin isteyecek. Bu uygulama son derece güvenlidir. Sadece sizden paylaşım izinlerini ister.

3. Adım

Facebook Twitter Bağlama

Facebook ile Twitter Bağlama

Uygulama vasıtası ile hesabınızı yada sayfanızı bağladıktan sonra sizden hangi gönderileri türünü paylaşmak istediğinizi soruyor. Bunlardan istediğinizi seçerek, değişiklikleri kaydet dediğiniz zaman artık gönderileriniz otomatik olarak paylaşılacaktır.

Gayet açık ve net anlattım fakat, yapamazsanız yada bir sorunuz olursa yorum kısmına yazabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap

  • Salih Can Altuntaş

    Bağladigim twiter hesabının şifresini unuttum nasıl bağlantıyı deistircem