Bir yılı daha geride bırakmak üzereyiz. Yeni yıla sayılı günler kalmışken, Apple’ın her sene yayımladığı en iyi uygulamaları, bu yılda yine seçti ve kullanıcılara önerilerde bulundu.

Apple’ın her sene en iyi uygulama seçme işi gittikçe zorlaşıyor. Zira bu yıl 600.000’den fazla uygulama AppStore‘a yüklendi. En iyileri seçmekte zorlaşıyor. Fakat en iyileri yine en çok indirilenler kazanmış. Yani Apple burada sadece kendisi karar vermiyor, kullanıcıların tepkilerine, yorumlarına ve indirmelerine bakarak, sektörün en iyi uygulamasını seçiyor.

Bu yıl, yine birbirinden güzel oyunlar seçilmiş. Peki hangileri?

Yılın en iyi iPhone oyunu olarak Ridiculous Fishing seçilmiş. Atari türündeki bu oyunu genellikle 80 doğumlu insanlar oynamakta.

En iyi iPad oyunu Badland seçilmiş. Bu oyun benim favorilerim arasındaydı. Grafik bakımından gerçekten iyi bir oyun.

Sağlık dalında ise en iyi iPhone uygulaması Moves seçilmiş. Zayıflamak için gerçekten güzel bir uygulama. Kısa süre içerisinde de zaten obez ve kilolu insanlar tarafından hemen tutuldu.

Moves

Moves

Yılın en iyi ücretli oyunu bir çeviri uygulaması oldu. Uygulamanın adı SayHi Translate ve 3.59 TL ücret bedeli ödeyerek bu uygulamaya sahip olabiliyorsunuz.

Yılın en iyi ücretsiz oyunu ise şüphesiz Candy Crash seçildi. Uygulama sadece Türkiye’de değil tüm dünyada da en çok oynanan oyunlardan birisi.

Candy Crush

Candy Crush

Yılın en fazla kazandıran uygulaması ise Clash of Clans oldu. Uygulama ücretsiz olsa bile içerisinde bir kaç malzemeyi satın almanız gerekiyor.

Yorum Yap