Genel olarak 2013 yılı internet girişimleri ve diğer bilişim sektörleri açısından iyi bir yıldı. Firmalar daha büyüdü. Hatta bir kaçı satıldı. Bu büyüme ve satışlardan sonra firmaların kimlik resmi olarak nitelendirebileceğimiz logolarını değiştirdiler. Daha iyi, daha modern tasarlanan logolar ile gerçekten eskisinden çok daha iyi olmuş olan logolar var. Bir çoğu flat renkleri kullanarak yapılmış tasarımlar.

Peki hangi firmalar bu yıl logolarını değişti? Eskisi ile yenisini bir araya getirdik. Şimdi gelin hep birlikte kısa bir göz atalım.

Google, Motorola‘yı satın aldıktan sonra logosunu değişti. İlk olarak mor logo tanıtılmıştı, ardından da renkli ve biraz daha modern bir logo tanıtıldı. Bu logolarda flat renkler kullanıldı ve logo bana göre ilham verici olmuş.

Motorola Yeni Logosu

Motorola’nın Yeni Logosu

 

Avea‘da bu yıl logosunu değişmişti. İnternet mecrasında, forumlarda, bloglarda bu logo Google’ın Wallet servisinden çalıntı olduğu söylenmişti. Bunun üzerine Google ise hiç bir dava açmadı. Logo telefonlarda bulunan çekim sinyalini gösteriyor. Aslında logoda sinyal gücünün güçlü olduğu da belirtiliyor.

Avea'nın Yeni Logosu

Avea’nın Yeni Logosu

 

Yahoo’da bu yıl logosunu değiştiren firmalar arasında yer alıyor. Renkler yine aynı fakat yeni logoya gölge eklenmiş. Yeni logo biraz daha derli toplu hale gelmiş.

Yahoo'nun Yeni Logosu

Yahoo’nun Yeni Logosu

 

Bir Ebay şirketi olan Gitti Gidiyor’da 2 ay önce logosunu yeniledi. Yeni logoda flat renk ve gölgeler kullanılmış. Öncekine nazaran daha iyi bir logo olmuş.

Gitti Gidiyor

Gitti Gidiyor

Yorum Yap