TeamViewer internet bağlantısı olan iki bilgisayarın birbirleri arasında uzak masaüstü bağlantısı kurmakta kullanılan bir uzak masaüstü paylaşım programıdır. Kullanım alanı oldukça geniş ve basit olan TeamViewer kullanıcıları kendi aralarında grup oluşturarak evlerinden, ofislerinden veya tatilde otelden bağlantıları oluşturarak toplantılar yapabilirler. Ben bu programı genellikle bir arkadaşıma bilgisayar üzerinde bir şeyler öğretmek veya göstermek için kullanıyorum. Gerçekten bu program benim ve arkadaşlarımın hayatını çok kolaylaştırdı diyebilirim.

TeamViewer kullanımı

TeamViewer kullanmak oldukça basittir. Programı kullanabilmek için çok fazla bir program bilgisine sahip olmanız gerekmemektedir. Programı indirip bilgisayarınıza kurduktan sonra açılan pencerede sadece size özel olan kullanıcı kimlik numaranızı ve size özel 4 haneli şifrenizi, bilgisayarınıza bağlanmak isteyen kişiye iletmeniz gerekmektedir. Daha sonra karşı taraf bağlanmak istediğinde size uyarı olarak gelen mesaja onay verdikten sonra artık karşınızdaki kişi sizin bilgisayarınıza bağlanmış olur.

TeamViewer özellikleri

Program çoklu işletim sistemi sayesinde tüm Windows, Linux ve Mac gibi tüm işletim sistemlerinde çalışmaktadır. Bağlanan kişi sizin bilgisayarınızdaki tüm video ve müzikleri dinleyip, izleyebilir ve duyabilir. Bilgisayarınızda bulunan güvenlik duvarı ve proxy gibi bağlantılara takılmadan sorunsuzca çalışmaktadır. Çoklu görüşme sayesinde uzaktan bağlanarak seminer ve konferans verebilirsiniz. Uzak masaüstü programları arasındaki en iyi olan TeamViewer‘ı kendi internet sitesine girip indirip ve hemen kullanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap