Küçük, performanslı, ucuz ve her yönüyle avantajlı bir tablet arıyorsanız, bu incelememizi mutlaka okumalısınız. Asus Fonepad’i inceledik ve bu incelemeyi okuyarak aradığınız tableti bulacağınızdan eminiz.

Teknolojinin gelişimi ve internetin mobil hale gelmesiyle beraber akıllı telefon ve tabletler gündelik yaşamın vazgeçilmez birer cihazı halini aldı. Birçok üstün özelliği ile diğer telefon ve tabletleri gerisinde bırakan yeni nesil cihazlar eğlenceden iş hayatına kadar birçok kullanım alanında başvurulan aletler halini aldı. Özellikle Android işletim sisteminin piyasaya sürülmesi ve öncelikle cep telefonlarına sonra da tabletlere girmesi ile mobil cihazlarda yeni bir dönem açıldı.

Akıllı telefon ile birbirinden farklı yüzlerce Android uygulaması kullanılabiliyor. Ancak bazı durumlarda işlev bakımından çok uygun olan uygulamaların cep telefonlarında kullanılması hoş olmuyor ya da uygulama tam işleviyle kullanılamıyordu. Bu noktada bu uygulamaları kullanmak isteyen kullanıcıların yardımına koşan tabletler daha uygun fiyatlar ve daha üstün özellikler ile satışa sunuldu. Tablet bilgisayarlar telefon özellikli, sim kart takılabilir ve sıradan tabletler olmak üzere üç ana grupta toplanmaktadır.

Fonepad

 

Sıradan tabletler sadece kablosuz internetin olduğu yerlerde internete girebilen ve Android uygulamalarını çalıştıran tabletlerdir. Sim kart özellikli tabletler ise internet hizmeti açık olan sim kartların takılması ile hattın çektiği her yerde internete girebilen ve Android uygulamalarını çalıştırabilen tabletlerdir. Telefon özellikli tabletler ise tabletlerin geldiği son noktadır. Bu tip tabletlere takılan sim kart hem telefon görüşmesi yapmak hem de internete bağlanmak için kullanılabilmektedir. Telefon özellikli tabletler hem birer telefon hem de birer tabletlerdir. Asus Fonepad telefon özellikli bir tablettir.

Asus markasının kalitesi ile üretilmiş olan bu tableti internete girmek, telefon görüşmesi yapmak ve Android uygulamalarını kullanmak için kullanabilirsiniz. İnce ve parlak bir görünüme sahip kasası ile görsel açıdan çok güzel bir konumda olan Asus Fonepad sadece görünümü ile değil aynı zamanda hızı ile de diğer tabletlerden ayrılmaktadır. 8 GB dahili hafıza, 1,5 GHz işlemci hızı, kablosuz internet, GPS bağlantısı, 1 GB ram, Atom Z2420 kaliteli işlemcisi ve son sürüme güncellenebilir Android işletim sistemi ile benzerleri arasında kendine yer edinmiş bir tablet olan Fonepad uygun fiyatıyla da alıcıların gözdesi olmaya adaydır.

Bu arada tabletin fiyatından da biraz bahsedelim. Fiyatlar bir çok teknoloji mağazasında aşağı yukarı aynı fakat tabletin ideal fiyatı şimdilik 700 TL gibi bir fiyattan satılıyor. Önümüzdeki 5-6 ay içerisinde bu fiyat 150 lira daha ucuzlayacak gibi gözüküyor. Yani öğrenciyseniz ve böyle bir tablet almak istiyorsanız. 700 liralık bir bütçeye sahip değilseniz, önümüzdeki 15 tatile kadar beklemenizi tavsiye ederim.

İlgili Yazılar

Yorum Yap