Sosyal paylaşım sitesi denince akla ilk gelenlerden birisi Twitter‘dır. Bir çoğumuzun Twitter hesabı vardır. Buna ünlülerde dahil. Ünlü isimlerin birde fake Twitter hesapları var. Yani gerçek kişi tarafından oluşturulmamış hesaplardır. Twitter ise bunun üzerine doğrulanmış hesap uygulamasını yaparak, insanların doğru hesapları bulması için yapılmıştır. Son zamanlarda bunu Facebook’ta da gördük. Bir ünlüyseniz ve hesabınızın doğrulanmış olmasını istiyorsanız, yapmanız gerekenleri aşağıda listeledim.

 1.  Hesabınızın takipçi sayısı en az 15.000 olmalıdır.
 2.  Web sitenizi, Twitter ile ilişkilendirmeniz gerekmektedir. (bunu profilinizi düzenle bölümündeki internet adresiniz formuna yazabilirsiniz.)
 3.  Tanınmış olmalısınız. Yani 15.000 takipçinin fake hesaplardan oluşmaması gerekmektedir.

Bu 3 maddeyi yaptıktan sonra, Twitter yetkililerinin sizi görüp ve bu doğrulanmış hesap kriterlerine uyuyor ve bu onaylanmış hesap olmalı deyip sizin hesabınızı onaylanmış yapıyorlar. Yani onaylanmış hesaba sahip olmak için Twitter ekibine sizin değil, onların ulaşması gerekiyor. Fakat kriterlere uyduktan 5/6 ay sonra, halen daha onaylanmış hesaba sahip değilseniz, Twitter’a ulaşıp durumu bildiriniz. Belki bu yolla bir sonuca ulaşırsınız.

İlgili Yazılar

Yorum Yap

 • Ata

  Bir sosyal medya ajansıyla görüştüm onaylanmak için,30.000 TL Twitter ile iletişime geçme ücreti istediler.Sizce de abartı değil mi? Twitter ile iletişime geçmenin başka yolu yok mudur?

  • Mustafa Çakmak

   Çok fazla istemişler gerçekten. Fakat popüler hesaplar, firmalar için uygun bir fiyat.