Foursquare nedir ve Türkiye’de nasıl kullanıldığına dair görüşlerimi bu yazımda dile getirdim. Foursquare’ın kullanım amacını bilmeyenler bu yazımı okuyabilirler.

Foursquare‘i Türkiye ve dünyada milyonlarca kişi kullanıyor. Fakat gözlemlediğim kadarıyla, Türkiye’de bir çok insan kullanım amacını bilmiyorlar. Sadece arkadaş çevresine hava atmak için kullananlar bile var.
Örneğin Akşam yemeğini dışarıda bir yerde yemek istiyorsunuz ve Foursquare’a girerek size yakın mekanları görebilirsiniz ve bu mekanın resmini, yiyeceklerini mekanın profilinden bakabilirsiniz. Ayrıca kullanıcı yorumlarınada bakarak burdaki resturantta neler yenilebilir, check in yapan diğer insanlar neleri beğenmiş diye görebilirsiniz. O resturanta gidip yemek yedikten sonra sizde o mekana bir yorum bırakabilirsiniz ve arkadaşlarınıza ve diğer Foursquare kullanıcıları için orada neler yapılabilir gibi yorumlar bırakabilirsiniz. Resturantı beğenmediniz diyelim check in yaparak beğenmediğinizi söyleyin ve diğer insanlara resturant seçme ve o resturantta nelerin güzel olduğunu söyleyerek yol gösterebilirsiniz. Fakat biz bu platformu ancak arkadaşlara hava atmak için filan yapıyoruz. Metrobüs durağında bile check-in yapanları görüyoruz 🙂

İlgili Yazılar

Yorum Yap