Daha geçen günlerde çıkan BlackBerry Messenger’a Türk kullanıcılar pek alışamadı. BBM’in Google Play sayfasında Türk kullanıcılar bir çok olumsuz yorumlar yapmışlar.

BlackBerry’nin konuşma uygulaması olan ve BlackBerry‘e özel olan BlackBerry Messenger geçtiğimiz hafta Android ve iOS kullanıcılarınada açıldı. Fakat BlackBerry bu konuşma uygulamasını, alelacele çıkarmış gibi görünüyor. Uygulamanın diğer konuşma uygulamalarından bir farkı yok. Aksi halde eksikleri de var.

Türk Android kullanıcıların büyük bir çoğunluğu ise uygulamanın sayfasında uygulamaya bir yıldız vermişler ve bir çoğu da bu uygulamadan şikayetçi aynı zamanda indirdiklerine de pişman olmuşlar. Aslında sadece Android kullanıcıları değil, iOS kullanıcılarıda hem fikir. Onlarda uygulamanın eksik ve gereksiz olduğunu düşünüyorlar.

BBM Yorumları

Uygulama ilk gün çıktığında sunucu problemleri yaşamış ve bir çok kullanıcıya aktivasyon maili gelmemiş. İlk önce bundan yakınan kullanıcılar daha sonrada diğer konuşma uygulamalarından hiç bir farkı olmadığını gördüler ve indirdiklerine bin pişman olduklarını yorumları ile dile getirdiler. Tabi her kullanıcı şikayetçi olacak diye bir şey yok. Uygulamayı güzel bulanlarda var fakat güzel bulanlar malesef azınlıkta. Bu yazıda Türk kullanıcılar için konuştum fakat Türklerin aksine yabancı kullanıcıların bir çoğuda uygulamaya beş puan vermiş.

Yirmi dört bin küsür kişi uygulamaya bir puan verirken, yüz altmış üç kullanıcı ise uygulamaya tam yıldız vermiş. Fakat Türklerin bir çoğu beş yıldız verenlerin arasında değiller. Belkide, uygulamanın nasıl kullanılacağını bilmeyenlerde olabilir. BBM belkide ileriki günlerde Türk kullanıcılar için bir şeyler geliştirebilir. İleriki zamanlarda bunuda göreceğiz…

Bir sonraki haberde görüşmek dileği ile…

Yorum Yap