Bu makaleyi yazmak için geç kalmış olabilirim, S4 çıkalı bir hayli zaman oldu. Eminim ki bir çok teknoloji sitesinde S4 ile ilgili bir makale okumuşsunuzdur. Birde benim yorumum ile okumanızı tavsiye ederim.

Samsung yapacağını yaptı ve yeni bir S model telefonu ile mobil teknoloji sektörüne imzasını attı. Daha önce piyasaya sürdüğü S modelleri ile büyük satış oranları elde eden ve binlerce kullanıcının beğenisini kazanan Samsung S modellerini her yıl biraz daha geliştirmeye ve kullanıma sunmaya devam ediyor. Son geliştirdiği Samsung S4 model telefonu ile Samsung yine kullanıcıların gözdesi olacak üstün özelliklere sahip bir telefon ortaya koydu. Samsung S4 birçok özelliği ile diğer akıllı telefonlar arasından sıyrılmayı başardı. Tabii bu sıyrılmasının en büyük sebebi diğer telefonlarda olmayan özelliklere sahip olması oldu.

Akıllı telefon satın alınırken ilk dikkat çeken özelliğin kamera olduğunu varsayan Samsung, S4 modelinde yer alan kameraya çift çekim özelliği katarak daha önce yapılmamış bir özelliğe imza attı. Hem ön hem de arka kamerası aynı anda fotoğraf çekebilen Samsung S4 bu özelliği ile fotoğraf çekme sırasında fotoğrafı çekeninde çektiği fotoğrafta yer almasını sağlıyor. Bu özellik ‘’sen bu fotoğrafta yoksun, herhalde sen çektin’’ gibi cümleleri geride bırakacağa benziyor. Hiç sesli fotoğraf çekmeyi düşündüğünüz oldu mu? Samsung bunu düşünüp S4 modeline eklemiş. Ses ve çekim özelliği verilen bu özellik Samsung s4 ile çekilen fotoğrafların sadece görünümden ibaret olmamsını ve çekilen fotoğrafın aynı zamanda sesli olmasını sağlıyor. Örneğin; bir doğum gününde fotoğraf çekiyorsunuz. Bu fotoğrafı çektiğiniz anda orada bulunanlar ‘’İyi ki doğdun…’’ derken fotoğraf çektiğinizde çektiğiniz karede bu cümlede yer alacak. Bu özellik de Samsung S4 ile gelen yeni bir özellik. 5,0’’ ekran boyutu, 8 çekirdek işlemci, 1,6+1,2 GHz işlemci hızı, Android 4.2.2 sürümü, Bluetooth, GPRS, 3G, Wi-Fi, Full HD Amoled ekranı, 16m renk derinliği, 1920×1080 ekran çözünürlüğü gibi üstün özellikleri ile kullanıcıların beğenisini kazanan S4 çok satan mobil cihazlar arasında yüksek bir mevkide olacağa benziyor.

 

İlgili Yazılar

Yorum Yap