Motorola’nın yeni çıkaracağı Ara modelinin nasıl olacağını tanıttı. Ara ile artık kendi telefonunuzu kendiniz yapabilirsiniz. Toplama telefon devri başlayacak.

İnternet üzerinde bir çok tasarımcı telefon modülü tasarlayarak telefon firmalarının dikkatini çekmeye çalışıyor fakat telefon firmalari ise bu tasarımcıları çok fazla dikkate almıyor. Tabi Motorola hariç. Motorola bu tasarımcıların sesini duydu ve onlar için bir telefon teknolojisi yaratacak. Adı Motorola Ara olacak. Bu telefon ile toplama telefon yapabiliyorsunuz. Yani sadece aparat takarak telefonunuzu kendinize göre özelleştirebiliyorsunuz.

Blok telefon

Yani siz telefonla çok konuşuyorsanız büyük pil aparatı takarak daha da uzun süre konuşabileceksiniz yada siz fotoğraf çekmeyi mi seviyorsunuz? Kamera aparatı takarak bir telefon ile daha iyi fotoğraflar çekebilirsiniz. Yani kendi telefonunuzu kendiniz yapın. Daha önce Phoneblocks diye bir video yayımlanmıştı. Bu video kısacası Motorola’nın bu teknoloji ürününü temsil ediyor. Motorola, Ara’nın tasarımcılarını internet üzerinde telefon tasarımı yapan kişiler ile bir kit oluşturmayı planlıyor. Motorola bu teknolojiyi piyasaya sürdüğü zaman bir çok akıllı telefon kullanıcısı için iyi olacak. Çünkü artık firmalar her kullanıcı için ayrı bir telefon üretmiyor. Tek tip bir telefon üretiyor ve bu telefonda tüm özellikler oluyor fakat buda gereksiz oluyor çünkü kullanıcı kendi telefonunu kendisi yapmalı. Bu yüzden de Motorola’nın bu adımı çok başarılı olmuş.

Haber ile ilgili diğer gelişmeleri sizlere ileriki zamanlarda aktaracağız. Bizi takip etmeniz yeterli.

Yorum Yap