Mobil cihazların sektöründe kendini kanıtlamış bir marka olan HTC son günlerde piyasaya yeni sürdüğü HTC One ile kendinden sık sık bahsettirir oldu. Sıradan bir telefon kullanmak istemeyenlerin oldukça ilgi gösterdiği HTC one bir bakıma hak ettiği değeri görüyor denebilir. Çünkü HTC one üstün özellikleri ve tasarımı ile piyasada yer alan hiçbir telefona benzemiyor. Telefonu ile fark yaratmak isteyenlerin tercih edebileceği HTC one kullanım kolaylığı, tasarımı, güç tüketimi ve 1200–1400 arası satış fiyata ile alıcılarını bekliyor. HTC one hakkında daha detaylı bilgi sahip olunması bakımından bazı özelliklerine tek tek değinmek daha yerinde bir uygulamadır.

HTC One

Bir akıllı telefonda ilk dikkati çeken telefonun kamerasıdır. HTC bu detaya oldukça fazla önem vermiş ve HTC one modeline üstün kamera özellikleri eklemiştir. Normal bir kameradan en büyük özelliği HTC one modelinin kamerasının daha fazla ışığı yakalayabilmesidir. HTC one modelinin kamerası fotoğraf çekimi sırasında ışığı %300 oranında yakalayarak daha canlı ve daha gerçekçi fotoğraf çekilmesini sağlamaktadır. Bir fotoğraf makinesini aratmayan hatta bazı fotoğraf makinelerinin sahip olduğu kamera özelliğini gerisinde bırakan HTC one kamerası bakımından oldukça üstündür. HTC müzik dinlemekten ve video izlemekten keyif alan akıllı telefon kullanıcılarını unutmayarak HTC one modelinde yeni bir teknolojiyi kullanmış. Boomsound adı verilen bu teknoloji sıradan bir hoparlörden çıkan sesten çok daha keskin ve temiz sesler elde edilmesini sağlarken HTC one modelinin sahip olduğu gelişmiş hoparlör sistemi ile beraber adeta bir müzik sistemi oluşturmaktadır.

Daha temiz ve daha güzel seslerin HTC one telefonu ile  işitilebilirliğini arttıran Bommsound ismi gibi bomba sesler elde edilmesini sağlamaktadır. Çelik kasası ve ince yapısı ile telefon kullanıcılarına görsel açıdan da hitap eden HTC one bir tasarım harikasıdır. Benzer özelliklere sahip akıllı telefonlardan çok daha ince olarak tasarlanmış olan HTC one üstün özellikler sunarken estetik yapısından da ödün vermemiştir. Fiziksel yapısı ve üstün kullanım özellikleri ile alıcılarını bekleyen HTC one Türkiye’de de satışa sunuldu.

HTC One

HTC one sahibi olmak isteyenlerin 1200-1400 TL arası bir para harcaması gerekmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki bu kadar üstün özelliklere sahip bir telefon için bu kadar maliyet çok değildir.

İlgili Yazılar

Yorum Yap