Gönüllü programcılar ile geliştirilen Firefox, yirmi beşinci sürümü ile daha da iddiaalı geliyor. Şuan dünyada %40’lık bir paya sahip olan Firefox’un beta sürümü bugün yayımlandı.

Yeni sürüm ile bir çok özellik geldi. Örneğin diğer tarayıcılardan geçmişi de alabiliyorsunuz. Hatta çerezleri de çekme özelliği var. Başka tarayıcılardan veri alma özelliği sadece sık kullanılanlar için geçerliydi şimdi ise bunu biraz daha genişleterek geçmişi de alabiliyor. Şuanda bu versiyon beta sürümde ve sadece Firefox‘un FTP sunucusundan indirebiliyorsunuz. Bir kaç gün içerisinde normal yol ile de indirebileceksiniz. Windows, Mac ve tüm Linux işletim sistemlerine güncellemeler gönderildi. Şuan bu versiyon beta olduğu için, Google Play’de yayımlanmadı fakat bir kaç gün içerisinde oda yapılacak.

Firefox 25’te dikkat çeken özelliklerden birisi arama çubuğunun bağımsız olması. Yani artık sekmeler arasında paylaşılmıyor. Ayrıca beta sürümünde Firefox’u sıfırladığım zaman gezinti oturumumu da sıfırlamış oldu. Buda güzel özelliklerde birisi olmuş. Bakalım bu sürüm ile diğer tarayıcı kullanıcıları Firefox’u beğenip kullanacaklar mı? Bunu da ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Bu sürümü yada bir önceki sürümleri indirebilmek için Firefox’un kendi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap